Realizacje

Sztuka użytkowa – nowy ornament ALDO w ażurowych frontach

Rzemiosło artystyczne realizowane w Pracowni Mandalaman – przedmioty wykonane ręcznie w litym drewnie, dekorowane ornamentem ażurowym to sztuka użytkowa zdobiąca domy i wnętrza.

Pracownia Mandalaman wykonuje przedmioty codziennego użytku, zdobione koronką i ażurem drewnianym. Wszystkie wyroby i meble oferujemy w niewielkich, głównie jednostkowych i niepowtarzalnych egzemplarzach.

Specyfiką naszego rzemiosła jest ażur drewniany stanowiący ozdobę każdego wytwarzanego przez Pracownię przedmiotu. Stare, zapomniane rzemiosło stolarskie obecnie aktywowane własnymi technikami wyrzynania w litym drewnie pozwala nam realizować koronkowe projekty aranżacji i wyroby z oryginalnym ażurowym designem.

Nowy wzór ornamentu ALDO w wykonanych przez Pracownię frontach znalazł zastosowanie w zabudowie garderoby zrealizowanej na wymiar. To stary wzór snycerski pozyskany i dostosowany przez nas do projektów sztuki użytkowej. Na większej powierzchni pokazuje swoją elegancję i kunszt wzoru.

Pracownia wykonała w ramach projektu komplet zabudowy garderoby: ażurowe lico szuflady, fronty garderoby oraz obraz ornamentowy.

Wnętrza dekorowane koronkami drewnianymi stają się atrakcyjne z uwagi na niepowtarzalny aspekt sztuki stolarskiej, wykonywanej ręcznie. Podnosi to prestiż domu i tworzy w nim indywidualny klimat ekskluzywnego wnętrza.