Mandale drewniane

Mandale są drogą do samego siebie. Powstają z wewnętrznej inspiracji, całkowitej wolności tworzenia bez udziału reguł i ograniczeń. No może z wyjątkiem jednej – zamykam ornamenty w przestrzeni Koła – stąd nazywam je Mandalami, a każda ma nadane imię – które przychodzi po skończeniu dzieła. Czasem ujawnia się również intencja, dla której powstała Mandala.

Ich tworzenie jest nie planowane, a raczej intuicyjne i pochodzi z wewnętrznego przekazu. Świadczy o tym fakt, że po wykonaniu Mandali niejako sam oglądam dzieło z zadziwieniem -skąd się wzięło?

Rysowanie, a potem nanoszenie całego ornamentu na surowe drewno oraz mozolne wycinanie kształtów – jest procesem, który sprowadza do TU i TERAZ; angażuje, pochłania i wypełnia całkowicie przestrzeń wokół, gdzie nie ma zbędnych myśli, a świat materialny ze swymi problemami znika. Moją przestrzeń wypełnia pragnienie urzeczywistnienia kształtu i harmonii w idealnym KOLE.

Mandale wycinane są w naturalnym, nie malowanym drewnie różnego gatunku. Dla uzyskania przestrzenności obrazu oraz podkreślenia gry światła i cieni, Ornamenty oprawiam w ramy drewniane, których krawędzie wykańczane są w indywidualnie dobrany sposób.

Oprócz estetyki i harmonii kształtu ornamentu, ciekawym aspektem Mandali  okazała się ich energetyka oraz pozytywne promieniowanie na otoczenie. Mandale zbadane zostały radiestezyjnie pod względem emisji pozytywnego promieniowania bioenergetycznego w skali Bovisa oraz emanacji nowymi kolorami radiestezyjnymi.

Przebywanie w pobliżu Mandali korzystnie oddziałuje na bio-witalność Obserwatora, może powodować zgodnie z intencją i oczekiwanym stanem Obserwatora lepsze samopoczucie, lekkie pobudzenie twórcze lub wyciszenie.

Kolekcja Mandalaman

Kolekcja Mandalaman składa się z mandali ornamentowych wykonanych z wewnętrznego, intuicyjnego przekazu, własnego projektu.

  • Technika wykonania:   Odręczny rysunek ołówkiem na surowej desce lipowej, następnie ornament wycięty ręcznie specjalną techniką stolarstwa laubzegowego
  • Oprawa Mandali: wg projektu własnego Galeria Mandalaman

Wymiary mandali: średnica od 60 cm do 100 cm, grubość od 1,6 cm.

Autorskie mandale

Mandalena

Mandalena

Mandalala

Mandalala

Mandalina

Mandalina

Mandalana

Mandalana

Mandaluzja

Mandaluzja

Mandalanna

Mandalanna

Mandalila

Mandalila

Mandalonija

Mandalonija

Mandaleter

Mandaleter

Mandaloria

Mandaloria

Mandaletta

Mandaletta

Mandalola

Mandalola

Mandala aurum

Mandala Aurum

Mandale inspirowane graficznymi znakami ezoterycznymi

  • MANDALAMIA – wzorowana na Kwiecie Lotosu o tysiącu płatków – symbolu czakry korony
  • MANDALAYO – inspiracja kształtem Torusa, który jest obrazem nieskończoności, nieustannego ruchu,
  • MANDALA OM – symbol pierwotnego dźwięku powstania Wszechświata
  • MANDALA SRI YANTRA – symbol stworzenia i jedności Wszechświata, jest wyrazem najgłębszych praw i sił boskiej Matki Natury
  • MANDALA KWIAT ŻYCIA – symbol Świętej Geometrii, porządku i ładu Wszechświata
Mandalamia

Mandalamia

Mandalayo

Mandalayo

Mandala Om

Mandala Om

Mandala Sri Yantra 1

Mandala Sri Yantra

Mandala Kwiat Życia

Mandala Kwiat Życia

Detal mandali

Mandale we wnętrzach