Artykuły

Rękodzieło z Pracowni Mandalaman

Rękodzieło Pracowni Mandalaman – niepowtarzalne przedmioty dekoracyjne z ręcznie wykonywanym ornamentem, sztuka użytkowa dla wymagających.

Rękodzieło artystyczne - ornament mandalila - detalOdkrywamy na nowo polskie rękodzieło, ludowy design, rzemieślniczy wyrób stolarstwa artystycznego dla ozdabiania naszych wnętrz i domów.

W ogromnej masie wszelkiego dobra, które spotykamy w galeriach handlowych i sieciówkach trudno jest szukać przedmiotów unikatowych. Trudno o oryginalny styl, wyszukany design, powiew sztuki, czy chociażby ślad ludzkiej ręki, która wykonała przedmiot.

Internet obecnie pełni funkcję bazaru światowego, gdzie nie wychodząc z domu możemy poszukiwać i być prawdziwymi odkrywcami oryginalnych i nie wylansowanych, pięknych rzeczy, które wykonywane są z rzemieślniczą pasją w pojedynczych egzemplarzach. I nie koniecznie w Chinach lub Indonezji.

Misterna ręczna praca - ornament mandalannaRzemiosło artystyczne, do którego zaliczamy stolarstwo wykonywane ręczne jest dziedziną, która w bardzo ścisły sposób łączy użytkowość i estetykę przedmiotu. Przedmioty wykonane w niewielkiej ilości, oznaczone jako hand made, nabierają z czasem wartości, przekazywane są z rąk do rąk, pełniąc rolę pamiątek rodzinnych.

Poszukiwanie własnego stylu i oryginalnego wyrazu własnych wnętrz staje się dla niektórych prawdziwą pasją. Wynalezienie ciekawego, niepowtarzalnego przedmiotu, choćby szlachetnego drobiazgu może podnieść znacząco estetykę wnętrza, nadać mu oryginalny charakter i być codziennym towarzyszem życia. Urządzone przez nas samych wnętrza są naszymi enklawami, gdzie czujemy się dobrze w otoczeniu przedmiotów, które wzbudzają w nas miłe wspomnienie, komfort estetyczny lub czystą radość z użytkowania pięknej rzeczy.

Hand made from polish workshop - mandalila detalDla niektórych płaskie powierzchnie są tłem dla samych siebie, często dają poczucie przestrzeni i powietrza w otoczeniu. Jednak gdy w otoczeniu nie ma na czym „zawiesić oka”, wszystko jest wygładzone i w jednolitym błyszczącym monolicie rodem z lansowanego powszechnie designu, to trudno o doznania estetyczne i przeżycia wewnętrzne.

Obecnie sztuka ludowa i rękodzieło przeżywają swój renesans, właśnie dlatego, że widzimy w przedmiotach hand made czyjeś staranie, zamysł i bliską nam eko-materię. Wszak ……” w domach z betonu nie ma wolnej miłości………

Zapraszamy do obejrzenia innych prac na stronie Mandale drewniane.