Realizacje

Dom żuławski SCHONBAUM CHMIELOVE

Dekoracje ażurowe dla odrestaurowanego, drewnianego domu z 1825 roku na Żuławach – zdobienie ganku i werandy na zamówienie.

Na zamówienie właścicieli domu zaprojektowany został oryginalny wzór ornamentu na podstawie kołowego motywu zaczerpniętego z oszklenia starego ganku tego żuławskiego domu. Powstał niepowtarzalny wzór i element dekoracji ażurowej dla pięknego domostwa.

Wykonaliśmy projekty rysunkowe dostosowane do wymiarów dekoracji ażurowej ganku i werandy. Następnie ażurowe zdobienia zostały ręcznie wycięte w naturalnym olchowym drewnie oraz olejowane bezbarwnie. Powstały oryginalne ażurowe ozdoby werandy.

Zaprojektowane zostały również i wykonane pół drzwi w wejściu na frontowy ganek domu. W płycinach drzwi wycięty został ręcznie ornament z charakterystycznym motywem kołowym.

Do kompletu powstały projekty rysunkowe wypełnienia konstrukcji dachu dla ganku w kształcie łuku nad głównym wejściem do domu oraz zdobienia bocznych ścian ganku. Projekty rysunkowe ażurowych ozdób dopasowane zostały do wymiarów drewnianej konstrukcji oraz zawierały oryginalny kołowy motyw zdobniczy.